۱. قرص‌های کاهش وزن بدون عوارض جانبی

از سال ۲۰۱۸، صنعت رژیم و کاهش وزن آمریکا به‌ تنهایی حدود ۸۰ میلیارد دلار ارزش دارد و انتظار می‌رود که در سال‌های آینده و به‌ زودی ارزش این شرکت به نیم تریلیون در سال برسد. جهان در حال تغییر است و برای اولین بار در تاریخ است که مردم بیش از اینکه از لاغری بمیرند، از چاقی می‌میرند.

بیشتر مردم تنبل هستند و با خوشحالی به دنبال راه‌حلی آسان برای مشکل اضافه‌ وزن خود می‌گردند. شرکت‌های داروسازی بزرگ دقیقاً بر اساس همین موضوع میلیاردها دلار برای تحقیق و توسعه در این زمینه صرف می‌کنند.

قرصی مانند این می‌تواند به‌ سرعت تبدیل به یکی از سودآورترین و قابل‌ استفاده‌ترین‌ها در سراسر جهان شود. فروش ویاگرا برای مثال فقط و فقط در خود ایالات‌متحده ۱٫۵ میلیارد دلار درآمد به همراه دارد و برای کاهش وزن برای هر ۲ جنس مردان و زنان کارایی دارد.

 ۲. جایگزین کردن پلاستیک قابل‌حمل و میلیاردر شدن

بله، ما سیاره‌مان را خراب می‌کنیم و نمی‌دانیم باید چه کنیم. ارزش بازار پلاستیک در حال حاضر به‌ طور کلی به ۶۵۰ میلیارد دلار می‌رسد، و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۰ ارزشش به ۳۵۰ میلیارد دلار هم برسد. همان‌طور که در ویدئوها لاک‌پشت‌ها و ماهی‌هایی را می‌بینید که اسیر پلاستیک در دریاها شده‌اند، پس جهان نیاز به یک جایگزین قابل‌ قبول دارد.

چیزی که کاربردی باشد، تولیدش ارزان باشد، به مقدار زیاد بتوان آن را تولید کرد و البته تجدید پذیر باشد. و بودنش روی زمین به مدت طولانی و درازمدت هیچ‌کدام از موجودات را نابود نکند.

هر فردی پتانسیل وجود پلاستیک جایگزین را درک می‌کند. ما قبلاً آزمایش‌هایی را با قارچ‌ها، جلبک‌ها، ذرت و حتی کنف دیده‌ایم. تنها کاری که باید انجام داد این است که قیمت این محصولات جایگزین پایین آورده شود و این مواد پلاستیکی به‌ صورت انبوه تولید شوند. فقط قبل از اینکه به سمت تولید پلاستیک جایگزین بروید می‌خواهید چیز دیوانه کننده‌ای بشنوید؟

بر طبق گفته پارک ملی برآورد شده است که بیش از ۵۰۰ میلیون نی پلاستیکی تنها در ایالات‌متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد که این مقدار در سال به ۱۷۵ میلیارد می‌رسد. تصور کنید که این میزان در دنیا چقدر است؟

پس در مورد آن فکر کنید، یک نوشیدنی را در مدت کوتاهی با یک لیوان پلاستیکی می‌نوشید و سپس آن را دور می‌ریزید و این لیوان‌ها اصلاً بازیافت نمی‌شوند.

۳. چاپ بیولوژیکی و اعضای بدن و میلیاردر شدن

چندین صنعت وجود دارند که ارزششان با پیشرفت تکنولوژی‌شان به بیش از میلیاردها دلار می‌رسد.

برای مثال در حوزه پروتز شخصی برای قربانیان آسیب‌دیدگی پوستی اگر یک چاپگر سه بعدی وجود داشته باشد می‌تواند کمک بزرگی برای ترمیم آن عضو آسیب‌دیده باشد.

در سراسر جهان، بازار پیوند اعضاء حدود ۲۰ میلیارد دلار است که انتظار می‌رود در دهه‌های آینده به یک صنعت تریلیون دلاری هم تبدیل شود. بازار محافظت از بدن به‌ تنهایی در حال حاضر ارزشی بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار دارد. بنابراین این بازار پتانسیل زیادی دارد.

از آنجایی‌ که جمعیت جهان در حال افزایش است و به‌ طور متوسط افراد ثروتمندتر از گذشته هستند، جایگزین کردن یک عضو بدن، جای جراحی چشم یا ایمپلنت را می‌گیرد. برای قرار دادن چیزها در این چشم‌انداز، می‌توانید یک قلب را با قیمتی کمتر از یک‌ میلیون دلار در بازار سیاه آمریکا بخرید و برای فروش یک کبد نیز از همین بازار حدود نیم میلیون دلار دریافت کنید. واقعیت این است که بازار سیاه خرید و فروش اعضای بدن ادعا می‌کند که برای تقاضای موجود عرضه‌ی کافی وجود ندارد. مطالعات نشان می‌دهند که اگر ما بتوانیم به ارگان (اعضای بدن)  کافی دسترسی داشته باشیم، می‌توان از یک الی سه مرگ جلوگیری کرد یا آن‌ها را به تأخیر انداخت.

۴. کمبود آب و راه‌های میلیاردر شدن

از سال ۲۰۱۶ یکی از ۹ شخص در دنیا امکان دستیابی به آب تمیز را ندارند. این تعداد در کل به ۸۵۰ میلیون نفر است. انتظار می‌رود که تا پایان سال ۲۰۱۸ این تعداد به ۱٫۱ میلیارد نفر برسد و تا سال ۲۰۲۵ انتظار می‌رود که ۳ / ۲ جمعیت کره‌ی زمین برای دستیابی به آب تمیز مشکل داشته باشند.

شاید شما فکرش را نمی‌کنید که این سیاره‌ی آبی روزی بدون آب شود اما واقعیت این است که آبی که ۷۰ درصد کره‌ی زمین را پوشانده است تنها ۳ درصدش آب شیرین است که متناسب با بدن ما است. حدود ۳ / ۲ این آب به‌صورت یخچال‌های یخ‌زده است که در دسترس ما نیستند. و این یعنی ما در یک دردسر بزرگ گیر کرده‌ایم.

امسال حتی شهر بزرگی مانند کیپ‌تاون تقریباً منابع آبی‌اش تمام‌ شده و در سال‌های آینده ما شاهد گسترش این موضوع در نقاط دیگر هم خواهیم بود. بنابراین ممکن است به‌ زودی با جیره‌بندی آب بدون توجه به اینکه در کدام نقطه زندگی می‌کنیم مواجه شویم.


تأثیر اقتصادی بحران آب بسیار زیاد است. نه‌ تنها این بحران باعث می‌شود که مردم نتوانند محصولات کشاورزی را توسعه دهند بلکه بسیاری از افراد به دلیل بیماری‌های مرتبط با آب آلوده خواهند مرد. امکانات دسترسی به آب مانند اتصال شما به شبکه اینترنت است و ما برای آن شروع به پرداخت حق بیمه می‌کنیم.

برای اجرا شدن بعضی از راه حل‌ها برای کمبود آب باید جلوی توده مردم ایستاد. برای مثال، فناوری‌ای وجود دارد که این امکان را می‌دهد که میزان مصرف آب خانوار مشخص شود و به همین دلیل مردم نمی‌توانند آب را هدر بدهند و سیستم‌های فاضلابی بهبود می‌یابند تا تصفیه شوند و بتوانیم از آن‌ها برای کشاورزی استفاده کنیم.

ممکن است نتوانید این موضوع را درک کنید اما تولید گوشت با مصرف آب زیادگره‌خورده است. ۱۵۴۰۰ لیتر آب برای تولید یک کیلو گوشت گاو و ۴۵۰۰ لیتر آب برای یک کیلو گوشت مرغ استفاده می‌شود.

 ۵. هوش مصنوعی و میلیاردر شدن

هوش مصنوعی یکی از اختراعات عالی بشر است. و البته دلایل این عالی بودن هم کم نیستندهوش مصنوعی احتمالاً آخرین اختراع بشر است که باید روی آن سرمایه‌گذاری شود. هوش مصنوعی تمام مشکلات را بهینه‌سازی و حل می‌کند. برای مثال این را متوجه می‌شوید که چقدر بی‌معنی است که ما انسان‌ها فکر کنیم گونه‌ای هستیم که حق‌داریم بقیه را از بین ببریم.

از سال ۲۰۱۸ ارزش صنعت هوش مصنوعی به بیش از یک میلیارد رسیده و تجربه‌ی مشتری نشان می‌دهد که ارزش کسب‌وکارهای مرتبط با آن نیز بالا و بالاتر می‌رود. ارزش تجارت هوش مصنوعی تا پایان سال ۲۰۲۲ به ارزش ۳٫۹ میلیارد دلار می‌رسد.

هوش مصنوعی قصد دارد تا بزرگ‌ترین تغییردهنده‌ی دنیا باشد. به طرز چشمگیری روشی که وجود دارد را تغییر می‌دهد و تبدیل شدن به شهروند درجه‌ دو بودن را نیز شتاب می‌بخشد. هوش مصنوعی هم‌چنین می‌تواند بیماری‌ها را برایمان درمان کند، کشاورزی و مهندسی زیست‌شناسی را متحول کند و دروازه‌ای برای جاودانگی باشد.

منبع